Dotychczasowi laureaci
Rok | Nagroda Grand Prix | Poezja | Proza | Turniej Jednego Wiersza |
1985 | - |
I Andrzej Żok (Wrześnica) II Grażyna Stenka (Lębork) III Izabela Barukowa (Lębork)
| - |
|
1987 | - |
II Wojciech Bajerowicz (Łobez) II Jerzy Zdenek Fryckowski (Dębnica Kaszubska) III Jerzy Stachurski (Gdańsk) III Jan Stanisław Lipiński (Krosno)
| II Gerard Czaja (Bytów) II Andrzej Żok (Wrześnica) III Stefan Fikus (Lębork) |
|
1988 | - |
I Krzysztof Kuczkowski (Sopot) II Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór) III Dariusz Wasilewski (Gdańsk)
| II Stefan Fikus (Lębork) |
|
1989 | - |
II Wojciech Izaak Strugała (Mieszkowice) II Kazimierz Kozłowski (Gdańsk) III Jerzy Zdenek Fryckowski (Dębnica Kaszubska) III Leokadia Ogrodnik (Warszawa)
| II Stanisław Filipowicz (Dzierzgoń) III Anatol Ulman (Słupsk) |
|
1990 | - |
II Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska) II Anna Piskorz (Gniezno) III Edward Popławski (Poznań)
| - |
|
1991 | - |
I Leszek Wójcik (Kraków) II Piotr Rakowski (Rybnik) III Jerzy Zdenek Fryckowski (Dębnica Kaszubska)
| - |
|
1992 | - | I Wacław Pomorski (Bytów) II Jerzy Zdenek Fryckowski (Dębnica Kaszubska) III Janusz Gryz (Malechowo) |
I Antoni Tesmer (Sucha Koszalińska) II Czesław Mirosław Szczepaniak (Warszawa) III Stanisław Niemiec (Koszalin) |
|
1993 | - | I Marian Janusz Kawałko (Lublin) II Zofia Nowacka Wilczek (Lublin) III Agnieszka Mycka (Lublin) | I Wojciech Izaak Strugała (Mieszkowice) II Zbigniew Kiwka (Słupsk) III Teresa Bogusz (Gdańsk) | Marian Janusz Kawałko |
1994 | - | II Radosław Mierzejewski (Jastrowie) II Juliusz Wątroba (Rudzica) III Henryk Romanik (Koszalin) | I Tomasz Małkowski (Gdańsk) II Zbigniew Branach (Toruń) III Mirella Jarzębińska (Lębork) | Henryk Romanik |
1995 | - | I Wacław Pomorski (Bytów) II Stanisław Filipowicz (Dzierzgoń) III Anna Małgorzata Piskurz (Gniezno) | I Irena Tamara Misztal (Ełk) II Jan Gryz (Malechowo) III Czesław Mirosław Szczepaniak (Warszawa) | Henryk Romanik |
1996 | - | I Jan Dziuba (Białystok) II Adam Nyckowski (Warszawa) III Halina Cychol (Jelenia Góra) | I Robert Paśnicki (Warszawa) II Jan Dziuba (Białystok) III Mirosław Prandota (Warszawa) | Maciej Śmietański |
1997 | - |
I Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór) II Robert Rudiak (Zielona Góra) III Daniel Kalinowski (Strzelinko)
| I Marek Kulik (Nieledew) II Marek Kośmider (Wągrowiec) III Roger Piaskowski (Legnica) | Hanna Lewandowska |
1998 | - |
I Grzegorz Maria Pozimka (Inowrocław) II Ryszard Sidorkiewicz (Olsztyn) III Marek Kowalik (Zawiercie) | I Wacław Panek (Wołomin) II Irena Misztal (Ełk) III Dariusz Gizak (Siedlce) | Marek Kowalik |
1999 | - | I Piotr Macierzyński (Łódź) II Barbara Kożuszko (Dobre Miasto) III Paweł Lekszycki (Dąbrowa Górnicza) | I Franciszek A. Bielaszewski (Starogard Gdański) II Adam Mikołajewski (Australia) III Marek Skrzyński (Olsztyn) | Maja Komasińska |
2000 | - | I Maciej Woźniak (Płock) II Robert Grela (Płock) II Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska) | I Jan Hyjek (Suchy Las) II Leszek Pych (Rumia) III Lech Grala (Płock) | Jerzy Fryckowski |
2001 | Grzegorz Skurski (Warszawa) | I Jarosław M. Gruzla (Elbląg) II Daria Danuta Lisiecka (Aleksandrów Kujawski) III A. K. Wyrzykowski (Dobre Miasto) | I Czesław Markiewicz (Zielona Góra) II H. C. Konkol (Berlin) III Jan P. Grabowski (Gdańsk) | Daria Lisiecka |
2002 | Jan P. Grabowski (Gdańsk) | I Piotr Macierzyński (Łódź) II Jan P. Grabowski (Gdańsk) III Barbara Szczepańska (Kraków) | I Marek Kielgrzymski (Gdańsk) II Marcin Czynszak (Gdańsk) III Leszek Szulc (Wejherowo) | Jan P. Grabowski |
2003 | Marek Kowalik (Zawiercie) | I Piotr Macierzyński (Łódź) II Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska) III Jacek von Dehnel (Warszawa) | I Joanna Wajs (Warszawa) II Czesław Markiewicz (Zielona Góra) III Emil Biela (Myślenice) | Piotr Macierzyński |
2004 | Czesław Markiewicz (Zielona Góra) | I Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór) II Małgorzata Borzeszkowska (Lębork) III Radosław Wiśniewski (Brzeg) | I Natalia Basek (Główczyce) II Daria Danuta Lisiecka (Aleksandrów Kujawski) III Czesław Markiewicz (Zielona Góra) | Aleksandra Piwka |
2005 | Marek Kowalik (Zawiercie) |
I Agata Chmiel (Zagórzyce Dworskie) II Bartosz Konstrat (Lublin) III Ela Galoch (Turek)
| I Anna Piliszewska (Wieliczka) II Lech Grala (Płock) III Jędrzej Morawiecki (Gęsice) | Marek Kowalik |
2006 |
Ida Maria Morzyk (Kielce) | I Czesław Markiewicz (Zielona Góra) II Michał Nowak (Zielonka) III Michał Lersth (Płock) | I Czesław Markiewicz (Zielona Góra) II Piotr Biegasiewicz (Konin) III Rafał Jaworski (Tychy) | Małgorzata Borzeszkowska |
2007 | Kamil Gołaszewski (Zawiercie) | I Marcin Orliński (Warszawa) II Anna Krzemińska (Lidzbark) III Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska) | I Tomasz Zdrojkowski (Kleosin) II Katarzyna Emilia Gańko (Mińsk Mazowiecki) III Jan Skrodzki (Brzeg Dolny) | Jerzy Fryckowski |
2008 | Marcin Orliński (Warszawa) |
I Maria Rytelewska (Płock) II Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska) III Zofia Staniszewska (Mieczewo)
| I Hubert Tuchołka (Warszawa) II Joanna Marat III Lechosław Cierniak (Słupsk) | Maria Rytelewska |
2009 | Maria Rytelewska (Myszków) | I Wojciech Roszkowski (Tykocin) II Edyta Wysocka (Miastko) III Ewelina Kuśka (Jastrzębie Zdrój) | I Bartosz Jastrzębski (Wrocław) II Marta Wielgoszewska (Łęczyn) III Cezary Dobies (Inowrocław) | Edyta Wysocka |
2010 | Edyta Wysocka (Miastko) | I Marika Kalinowska (Lubin) II Ela Galoch (Turek) III Katarzyna Zając (Ozimek) | I Paulina Danecka (Gdańsk) II Czesław Markiewicz (Zielona Góra) III Anna Czujkowska – Włodarska (Lublin) | Iga Kardas |
2011 | Ela Galoch (Turek) | I Miłosz Anabell (Warszawa) II Łucja Gocek (Chojnice) III Sławomir Płatek (Gdańsk) | I Renata Suchodolska (Olbia, Włochy) II Adam Bolesław Wierzbicki (Dłużek) III Bolesław Bork (Rekowo Górne) | Łucja Gocek |
2012 | Bartosz Jastrzębski (Wrocław) | I Katarzyna Zychla (Żary) II Marek Kowalik (Zawiercie) III Anna Piliszewska (Wieliczka) | I Alfred Siatecki (Racula) II Anna Karolewska (Szczecinek) III Alina Mendrala (Lubenia) | Hanna Makurat |
2013 | Rafał Baron (Gdańsk) | I Czesław Markiewicz (Zielona Góra) II Bartosz Konstrat (Warszawa) III Rafał Różewicz (Wrocław) | I Alfred Siatecki (Racula) II Sławomir Płatek (Rumia) III Krzysztof Martwicki (Warszawa) | Małgorzata Borzeszkowska |
2014 | Czesław Markiewicz (Zielona Góra) | I Agnieszka Marek (Bielsko – Biała) II Dominika Kaszuba (Zbychowo) III Marek Brymora (Kalisz) | I Andrzej Chodacki (Parczew) II Krzysztof Winicjusz Jezierski (Olsztyn) III Krzysztof Chronowski (Wrocław) | Marek Brymora |
2015 | Radosław Wiśniewski (Kiełczów) | I Marcin Królikowski (Warszawa) II Karol Graczyk (Toruń) III Ewa Włodarska (Białystok)
| I Anna Piliszewska (Wieliczka) II Krzysztof Martwicki (Płońsk) III Aleksandra Majdzińska (Stara Dąbrowa) | Marcin Królikowski |
2016 | Jerzy Piotr Kozerski (Strzepcz)
| I Karol Graczyk (Toruń) II Dorota Ryst (Warszawa) III Natalia Zalesińska (Katowice)
| I Grzegorz Maria Pozimka (Inowrocław) II Alfred Siatecki (Zielona Góra) III Katarzyna Żywot-Górecka (Głubczyce)
| Barbara Zakrzewska |
2017 | Agnieszka Marek (Bielsko-Biała) |
I Mariusz Cezary Kosmala (Legionowo) II Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór) III Andrzej Wołosewicz (Warszawa)
| I Michał Mayer (Warszawa) | Rafał Zięba |
2018 | Barbara Zakrzewska (Ostrołęka) | I Paweł Podlipniak (Radom) II Andrzej Wołosewicz (Warszawa) | I Krzysztof Rejmer (Warszawa) II Monika Słonka (Kraków) III Paulina Melcer (Wejherowo) | Adela Kuik- Kalinowska |
2019 | Marek Aureliusz Karczmarzyk (Gdańsk) | I Beata Kołodziejczyk (Warszawa) II Ela Galoch (Turek) III Hanna Dikta (Piekary Śląskie) | I Rafał Lewczuk (Ożarów Mazowiecki) II Beata Kołodziejczyk (Warszawa) III Krystyna Lewna (Godętowo) | Hanna Makurat-Snuzik |
2020 | Daria Kaszubowska (Rąb) | I Maciej Bujanowicz (Radom) II Mirosław Kowalski (Mysłowice) III Łukasz Barys (Pabianice) | I Anna Kokot-Nowak (Przeźmierowo) II Tadeusz Charmuszko (Suwałki) III Anna Piliszewska (Wieliczka) | Hanna Makurat-Snuzik |
2021 | Amelia Pudzianowska (Radom) |
I Wojciech Roszkowski (Działoszyce)
| I Wiktor Orłowski (Zgorzelec) | Katarzyna Kadyjewska |
2022 | Paweł Podlipniak (Radom) | I Piotr Piątek (Kołobrzeg) II Mirosław Kowalski (Mysłowice) III Mateusz P. Barczyk (Katowice)
| I Grzegorz Chwieduk (Kępice) II Marek Kowalik (Zawiercie) III Karolina Stronciwilk (Wysoka) | Paweł Podlipniak |
2023 | Mateusz Dudek (Gdańsk) | I Justyna Katarzyna Zychla (Żary) II Katarzyna Zając (Ozimek) II Milena Gojny-Zbierowska (Chorzów) | I Urszula Sikora (Gdańsk) II Andrzej Chodacki (Parczew)
| Justyna Katarzyna Zychla |